Teobook Sitesi Tekrar Yayında! Geçmiş Olsun

Merhaba arkadaşlar;

2 gün önce hacklenen Teoman Arslan, Okan Çelik ve Kadir Arda Kos’un siteleri kurtarılıp yayına sokuldu. Kendilerine buradan geçmiş olsun dileklerimi sunuyor ve bu işi yapanı şiddetle kınıyorum. Bu yazımda Teoman bey ve Okan beyin sitelerinde yaptıkları duyuruları sizlerle paylaşacağım. Kendilerine tekrardan geçmiş olsun.

Teoman Arslan’ın Duyurusu

Clickbankers.com hacklendi, işte çıkarılacak dersler!

Takipçi arkadaşların neredeyse hepsi biliyor. Dün hacklendik! Sadece clickbankers.com değil, teobook.com, teobook kurs forumu ve ismi lazım olmayan diğer yaklaşık 30 sitemiz hacklenmişti. Hacklenen sitelere sevgili kardeşim ve iş arkadaşım Okan Çelik’in adı yazılmış ve “ders olsun” tarzında abuk sabuk yazılar yazılmıştı. Soran herkese cevap vermeye çalıştım ama kalan herkese buradan bir açıklama yapmak ve aynı zamanda bu başımıza gelen olaydan ders çıkarmanızı da sağlamak istiyorum. Çünkü herkesin başına gelebilir.

Hackleme nasıl oldu?

Aynı zamanda teknik yetkilide olan Okan’ın bilgisayarına gönderilen virüs ile bilgisayara erişildi. Bilgisayardan kullanıcı adı ve şifreler çalındı,tüm sitelere erişilebildi, hepsi hacklendi, sonra şifreler değiştirildi. Aynı zamanda Okan’ın PayPal adresi de ele geçirildi ve tüm parası bilinmeyen hesaplara aktarıldı. Yani hacker arkadaş aynı zamanda adi bir hırsızdı da..

Sizin için bundan çıkarılacak desrler neler?

  • Önemli şifrelerinizi FireFox a kaydetmeyin. Çünkü bilgisayarınıza giren kişiler doğrudan hesaplarınıza giriş yapıp değiştirebilir.
  • Bilgisayarınızda muhakkak kaliteli bir anti virüs/anti-malware programı olsun ve sık sık tarayın.
  • Şifrelerinizi bilgisayarda açacağınız text belgeleri yerine bir deftere yazmayı düşünebilirsiniz.
  • cPanel şifrenizi her gün değiştirin. (Biz artık öyle yapacağız)
  • Sitenizin yedeğini her hafta alın, sık yazıyorsanız 2-3 günde bir alın.
  • MSN / E-Mail üzerinden şifre paylaşmayın.

Teobook Kurs Forumu ne oldu?

Özellikle Teobook.com üyelerinin en çok merak ettiği sorunun cevabı = Forum kurtarıldı ve yine kuruldu. Fakat adresi değiştirildi. Yeni gizli forum adresi size gönderilecektir.

Bu olay bizlere ders oldu. Daha önce de hacklendik, bir çok kez de saldırıya uğradık ama bunlara rağmen “birşey olmaz” diye düşündük. Fakat oldu. Hem hırsız , hem de hacker olan biri bizi ciddi şekilde uyardı. Bu yazıyı hem sizleri aydınlatmak hem de ders almanız için yazdım.

Ben bu yazıyı yazarken, Okan’da diğer siteleri kurtarmakla meşgul. Yazının gerisinde destek olan arkadaşlara hitaben bir yazı yazmayı planladım ama yarına erteliyorum. Çünkü bu konuda da sıkı bir ders almış bulunuyorum.

03.01.2011 tarihinde uğramış olduğumuz saldırıdan dolayı Hostuma bağlı bazı sitelerde şahsıma yönelik iftiralar bulunmaktadır. Beni tanıyan kişilerin bu iftiralara itibar etmeyeceğini bilmeme rağmen yine de bu uyarı yazısını yazmak istedim.


Okan Çelik’in Duyurusu

Saldırıyı Düzenleyen Şahsa

Bana ders vermeye çalışan kişilik, önce kendi kişiliğini açıklamalıdır diye düşünüyorum. Saldırı düzenlediğin sitelerime yazdığın yazıları neye dayanarak yazdığını da açıklaman takipçilerimi daha da aydınlatacaktır. Bilgisayarımda antivirüs programının olmaması sebebiyle hackleyebildiğin sitelerime koyduğun HTML dosyasını bile doğru düzgün yazamamışsın. Yazdığın adres bilgilerini Whois çekerek herkes bulabilir. Eğer kendimi gizlemek isteseydim o adres bilgilerini bulamazdın. Şunu da söylemeden edemeyeceğim, senin bu saldırılarından sonra beni arayan kişilerin ilk sözleri “Geçmiş Olsun Okan Bey” oldu. Bu insanlar bana güveniyorsa, senin yazdıklarının hiçbir önemi yok. Ayrıca beni insanları kandırmakla suçlayan kişinin, Paypal hesabımda ki paraları çalması da çok ironik bir olaydır. Ve son olarak adi hırsız, eğer kim olduğunu söylemek istersen 0534 522 11 77 numarasını ara.


NOT: okan_celik_07@hotmail.com mail adresim de hacklendiği için bu adresten gelecek mailleri önemsemeyin ve bu adrese mail atmayın. Benle irtibata geçmek isteyenler, direk olarak 0534 522 11 77 numarasından bana ulaşabilirler.

2 thoughts to “Teobook Sitesi Tekrar Yayında! Geçmiş Olsun”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir