Sosyal Medya Nedir?

sosyal medyaGünümüzde internet kullanımı epeyce fazlalaştı. Artık internet kullanımı keyfi keder bir alışkanlık olmaktan öte bir amaç ve iş haline gelmeye başladı.

Her sektörün internete yöneldiği böylesi bir zamanda gençlerimiz açısında da internet apayrı bir hal almaya başladı. Şu an internetin tanımını yapmamızı isteseler belki de içinden çıkamayabiliriz. Ama soru şu olabilir. Neden internet bu kadar gelişti. Sosyal medya denen şey genişledikçe mi internet büyüdü, yoksa internet büyüdükçe mi? Sosyal medya denen şey ortaya çıkıp genişledi.

Sosyal medya günümüz internet kullanımının nedenlerinden en güçlüsüdür. Sosyal medya denen bu etmen internet kullanımı için vazgeçilmez bir unsur olduğundan ötürü belki de interneti oluşturan etmenlerin başında gelmektedir. Daha çok gençlerimizin tercih ettiği sosyal medya; bir bilginin internet ortamına anında düşüp yayılmasını ve bireylerin konu üzerinde online bir şekilde münazaralar yapıp bilgi alışverişi yaptıkları şeye denilen bir adlandırmadır. Sosyal medyanın genişlemesinde Facebook, Twitter ve Friendfeed gibi büyük medya sitelerinin katkısı çoktur. Ki zaten bu sitelerden ötürü sosyal medya oluşum içerisine girmiştir. 

Gelen Aramalar: sosyal medya nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir