SEO Teknikleri için Güzel Bir Kaynak: SEO Hocası

SEO Hocası

Merhaba arkadaşlar;

Sizlere benimde takip ettiğim alanında bir numara olan SEO Hocası sitesinden bahsetmek istiyorum. Daha önce Seo’nun ne olduğundan, önemine kadar bilgiler vermiştim. Bu yazımda ise Seo Hocası sitesinin kurucusu ve geliştiricisi Kaan Gülten’in çıkardığı iki kitaptan ve Seo Hocası sitesindeki ücretsiz SEO araçlarını tanıtacağım.

Günümüzde SEO’nun web site sahipleri için önemini herkes bilmektedir. İstenilen kelimede üst sıralarda çıkmak için SEO kavramlarını ve terimlerini iyi bilmek ve uygulamak gerekli. Bazı site sahipleri SEO uzmanlarına para ödeyerek bu işi uzmanlarına yaptırırken bazıları da kendilerini öğrenmek ve uygulamak isterler. Benim de size her seferinde söylediğim hazır balık almak yerine nasıl balık tutulacağını öğrenmenin daha faydalı olduğunu unutmamak gerekir. Piyasada SEO hizmeti verenlerin yanı sıra SEO’yu anlatan kitaplarda mevcut. Özellikle bu kitaplardan Kaan Gülten’in çıkardığı “Site Dışı Seo ve Tüm Detayları” ve “Uzmanından Seo” isimli kitapları ayrı tutmak istiyorum.

seo hocası kitabıKaan Gülten’in çıkardığı ilk kitap olan “Site Dışı Seo ve Tüm Detayları” adından da anlaşıldığı gibi sadece site dışı seo çalışmalarını ve detaylarını yani backlink çalışmalarına yönelik Seo çalışmalarını anlatan 27 sayfalık bir e-kitaptır. Site içi Seo taktikleri bu kitapta yer almamaktadır. Kitabın içeriğinde site dışı seo çalışmalarında, farklı seo kanal ve taktiklerinin nasıl kullanılacağı, backlink kazanma stratejileri, bu backlinklerin maliyetsiz ve en uygun maliyetle nasıl gerçekleştirilebileceği ele alınmakta. Ayrıca Seo kurgusu ve izlenilmesi gereken taktiklere de değinilmektedir. Kısacası bu kitap gerçekten etkili yöntemleri bir arada toplamış güzel bir kaynak.

seo hocası kitabıKaan Gülten’in çıkardığı ikinci kitap olan “Uzmanından Seo” ise daha geniş kapsamlı site içi ve site dışı tüm seo tekniklerini anlatan 256 sayfalık bir basılı kitaptır. Kitabın içeriğinde örneklemeli resimli anlatımlarla tüm site içi ve site dışı seo teknikleri yer almaktadır. Ayrıca örnek seo gelişim süreci anlatılarak okuyucuların anlatınları daha iyi kavranması amacı güdülmüş. Kısacası bu kitap bugüne kadar çıkan seo kitaplarının içerisinde en geniş kapsamlı bir kaynak.

Son olarak Kaan Gülten’in sitesinde sunduğu ücretsiz seo analizi ile sitelerinizi her yönüyle analiz edip, seo açısından hatalarını anlatımlı olarak öğrenebileceksiniz.

Kaan Gülten’in “Site Dışı Seo ve Tüm Detayları” ve “Uzmanından Seo” kitaplarını incelemek için tıklayın.

Ücretsiz Seo Analizi ile sitenizi analiz etmek için tıklayın.

5 thoughts to “SEO Teknikleri için Güzel Bir Kaynak: SEO Hocası”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir