Seo Nedir ve Ne İşe Yarar?

SEO hakkında
SEO Nedir?

Merhaba arkadaşlar;

SEO ile araştırma yaptığınızda “SEO ingilizcesi, Search Engine Optimization kelimelerin baş harflerinden gelir. Türkçesi de arama motoru optimizasyonudur.” tanımına rast gelmişinizdir.

SEO, web-sitenizin arama motorlarında yükselmesinde en etkili yollardan bir tanesidir. Günümüzde insanların artık bilgiyi internette aramaya başlamaları web-site sahipleri için SEO’nun önemini daha da artırdı. Çünkü bilgiyi arayan ziyaretçilerin büyük çoğunluğu arama motorlarında ilk 5 sırada çıkan siteleri ziyaret etmektedirler. Bu yüzden de SEO artık önem arz etmektedir. SEO’da amaç arama motorlarında en üst sayfalarda çıkmaktır. Web-site sahipleri de ilk sayfalarda olmak için ya SEO optimizasyonu yapıyor ya da reklam veriyor. Reklam vermek etkili ama pahalıya mal olabilir. Bu yüzden de SEO optimizasyonunu doğru uygulayarak sitenizi üst sıralarda gösterebilirsiniz.

SEO hakkında daha fazla yazmak yerine ilerleyen zamanlarda ÜCRETSİZ SEO EĞİTİM SETİ hazırlayıp dağıtmayı düşünüyorum. Böylece SEO hakkında tek bir kaynaktan birçok bilgi öğrenmiş olacaksınız.

7 thoughts to “Seo Nedir ve Ne İşe Yarar?”

  1. Bence seo bir sitenin hayta damarlarında biridir. Seo yapılmamış bir site asla arama motorlarında bulunmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir