İnternetten Para Kazanılır mı? -(Bölüm 2)

İnternetten Para Kazanılır mı? -(Bölüm 2)

affiliate marketing

Merhaba arkadaşlar;

Bir önceki bölümde (bölüm 1 oku) ücretsiz para kazanma tekniklerinin bilinen ve güvenilir yöntemlerini sizlere anlatmaya çalıştım. Bu yazının bu bölümünde ise sizlere belli bir ücret karşılığında para kazandıran sistemleri anlatacağım. Ücretli yöntemlerin ücretsiz yöntemlere karşı avantajı kısa sürede büyük kazançlar elde ettirmesidir. Yani 50 TL masrafla 150TL ve daha fazla kazanabilirsiniz. Bu yöntemleri doğru uyguladığınız takdirde hem masraflarınızı çok rahat şekilde karşılar hem de ek gelir elde edersiniz.

Ücretli yöntemlerden en bilineni affiliate marketing (nedir?) sistemidir.Bu sistem bir çok yolla yapılmaktadır. Bu yollardan en önde geleni Google Adwords’tır. Adwords mantığı en basit anlatımla clickbank , plimus , x-ticaret gibi satış ortaklığı ağlarından ürün seçip bu ürünün adwords’ta reklamını vermek. Kısa vadeli çabuk kazanmak isteyenler için ideal yoldur. Tabi burada dikkat edilmesi gereken doğru ürünü doğru reklamla vermek. Google son zamanlarda reklam politikalarını sürekli değiştirdiğinden ve yenilediğinden eskisi kadar kolay reklam veremiyorsunuz. Ya reklamınız onaylanmıyor ya da yasaklı ürünlerin reklamını yapmaya kalkıştığınızdan Google hesabınızı askıya alıyor. İşte burada devreye piyasadaki değerli ürünler devreye giriyor. Bu ürünleri sırası geldikçe sizlere ayrıntılı olarak tanıtacağım. Ayrıca Clickbank’tan nasıl ürün seçilir Adwords’a nasıl reklam verilir basit ve anlaşılır şekilde yazacağım.

Affiliate marketing (incele) sisteminin bir diğer yolu da blog yazarlığıdır. Hem ücretsiz olarak hem de ücretli olarak yapıldığından yazımın son kısmında bahsetmek istedim. Ücretsiz olarak denemek isterseniz blogger.com gibi sitelerden ücretsiz blog oluşturup satış ortağı olduğunuz ürünler hakkında makale yazıp o ürünleri satabilirsiniz. Blog yazarlığını ücretli olarak yapmak istiyorsanız domain ve hosting alarak kendi kişisel web sitenizi kurup satış yapabilirsiniz. Bu yöntem orta ve uzun vadeli olarak düşünenler için en uygunudur. (3-6 ay gibi süre ön görülüyor.)

Affiliate marketing (tıkla) en çok kazandıran yöntemdir. Bu sistemi ücretsiz bilgiler bulup uzun uğraşlar sonucu deneme yanılma yöntemiyle kavrayabilir ya da bu sistemi en güzel şekilde anlatan ürünleri satın alıp bu işin profesyonellerinden yardım alarak daha kısa sürede kavrayıp kazanmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın ki aldığınız ürünlerin masrafını çok rahat şekilde geri kazanabilirsiniz.Sonraki yazılarımda piyasada en çok satan ve en etkili olan ürünleri tanıtmaya başlayacağım.

3 thoughts to “İnternetten Para Kazanılır mı? -(Bölüm 2)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir