İnternetten Para Kazanılır mı? -(Bölüm 1)

İnternetten Para Kazanılır mı? -(Bölüm 1)

internetten para kazanmak

Merhaba arkadaşlar;

Aslında konumuzun başlığını ‘İnternetten Nasıl Para Kazanırım?’ şeklinde koyacaktım. Çünkü artık bu işlere merak salıp araştıran herkesin internetten bir çok yöntemle para kazanıldığı fikrinde hem fikir olduğunu biliyorum. Ancak bu işe yeni merak salıp da internetten araştırma safhasına geçenler başlıktaki soruyu arattırıyorlar. Keyword arama istatistiklerinde bu işe merak salanların % 90’ı bu ve buna benzer sorularla arattırma yapmışlar.

Artık günümüzde internetten para kazanılır mı düşüncesinden internetten hangi yöntemlerle daha çok ve daha hızlı para kazanırım düşüncesi yaygınlaşmaya başlamıştır. Ben de sizlere internetten para kazanma yöntemlerinden bir kaçını aktarmaya çalışacağım. Bir çoğunuz zaten bu işin içindeyseniz çoğunu duymuş ve denemişsinizdir. Ancak bu işe yeni merak salmış arkadaşlar ise yazımı sonuna kadar okurlarsa internetin sadece sohbet ve eğlence amaçlı olmadığını görüp artık internete daha geniş bir pencereden bakış açısı yakalayacaklar.

İnternetten para kazanmak isteyenlerin ilk başlarken düşündükleri masrafsız ve maliyetsiz para kazanmak olduğundan ilk olarak ücretsiz yöntemlerden bahsedeceğim. Bunlar; Tık başına kazandıran sistemler (PTC),üyelik başına kazandıran sistemler (PTS), oku-kazan sistemleri (PTR), sayfalarda sörf yaparak kazandıran sistemler (PTSu) ve tanıtma başına kazandıran sistemlerdir. (PTP) Bu sistemler kazandırır fakat çok az geliri çok uzun sürede kazandırırlar. Hatta bu sistemler o kadar çoktur ki yarısından çoğu scamdir. (yani ödeme taahhüdün de bulunup da ödeme yapmayan siteler) Tabi ödeme yapan sitelerde var. (Napolyon ve Cashium gibi) Bu sistemlerin tek dezavantajları çok az ödeme yapmaları ve çok zaman almaları. Örneğin Cashium sitesi reklamlara tıklama başına 0,008 $ ve üye başına 0,004 $ gibi küçük miktarlar vermektedir. Bu da demek oluyor ki 1 ayda maksimum 5-10 $ belki daha da az. Zamanım çok ve ben bunlara zaman harcarım diyorsanız deneyebilirsiniz.

Bir diğer ücretsiz yöntemlerden birisi olan anket doldurarak para kazanma sistemi de gayet ideal ve kolay kazanma yollarından birisidir. Peki bu anket işinin mantığı nedir? Bir çok şirket, ürün veya hizmetleri için kamuoyu araştırması yapma ihtiyacı duyarlar. İnternetin yaygın olmadığı dönemlerde yaşadığınız çevrede kalabalık yerlere kurulan standlarda ya da anketörler aracılığıyla anket doldurma işlerini yapan kişilere hepimiz rastlamışızdır. Bu işi yapanlara anket başına para ödenirdi. Günümüzde ise internet yaygınlaştığından şirketler artık internet üzerinden anket firmalarına başvurarak anket yaptırmaya başladılar. Bu sayede hem kısa sürede hem de çok geniş bir kitleye ulaşma imkanı buldular. İnternette binlerce anket firması mevcut. Şirketler bu firmalara yaptırmak istedikleri anketleri bildirerek para öderler. Bu anket firmaları ise kayıtlı kullanıcılarının mail adreslerine bu anketleri göndererek anket başına para öderler. Sizler de bu anket firmalarına kayıt olarak anket başına 5-75 $ arası para kazanabilir ve kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Piyasada bu kadar çok anket firmalarının olmasının yanında bir o kadar da scam anket firmaları da var. Bunlara da dikkat etmelisiniz. Anket yöntemiyle para kazanmak isteyenler, bu işin uzmanları olmuş ve deneyimleri sonucunda hazırlanmış olan Anket Listesi (incele indir) kitabına göz gezdirsinler. Anket Listesini sonraki yazılarımda detaylı olarak anlatacağım.