Affiliate Blog Yazarlığında Hosting Seçmenin Önemi


Merhaba arkadaşlar;
Sizlere dünkü yazımda domainin öneminden bahsetmiştim. Bu yazımda ise hostingin öneminden bahsedeceğim. Hosting, kısaca sitemizin tüm içeriğinin barındırılacağı alandır. Örnekle açıklayacak olursam; sitenizi bir kişi olarak düşünün. İsmini de Ali koyalım. Hosting ise Ali’nin yaşadığı evdir. Ali’nin tüm eşyaları, araç gereçleri işte bu evdedir. Ali’nin ev adresi de domaindir. Ali’nin eşi de Cpanel’dir. Ev işlerini düzenleyen eşler  olduğundan bizde hostumuzu Cpanel aracılığıyla düzenleyeceğiz. (Cpanel’i sonraki yazılarımda daha ayrıntılı olarak anlatırım.) İşte bu basit örnekle hostingimizin ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Bir insan için evi ne kadar önemliyse sitemiz içinde hosting o kadar çok önemlidir. Hostingin önemini bir başka örnekle açıklayalım. Aşağıdaki ürün grafiğine bakınız.

cpa
Hosting Önemlidir.

CPA Ultimatom Pro ürünü çıktığında en çok satan ürünlerden biri olmuştu. Sonra satışları aniden düştü ve tamamen durma noktasına geldi. Nedeni ise kalitesiz hostingti. Bu ürünün hostingine virüs bulaştı ve temizlenemediği gibi dosyalara müdahale imkanı da kalmadı. Siteye girmeye çalışanlar virüs uyarıları ile karşılaştığından satışlarıda azaldı hatta bitme noktasına geldi. Örneklerimizle hosting’in önemini anlattık. Peki en iyi Hosting Firması hangisi diye soracak olursanız ben size kullandığım HOSTGATOR Firmasını önereceğim.

Neden HostGator?

  • 7 gün 24 saat hazır bekleyen en az 40 Canlı Destek Personeli tüm sorunlarınızı anında çözer. İngilizce bilmiyor olmanız sorun değil, çünkü içlerinde SEFA GOL isimli bir de Türk arkadaş var. Size denk gelen canlı destek personeline “May I please speak with Sefa” demeniz yeterli, birkaç dakika içinde Sefa Bey konuşmaya dahil olur. Chat üzerinden Perşembe ve Cuma günleri hariç Türkiye saati ile saat 01:00-10:00 arası Türkçe destek alabilirsiniz. Bunun dışındaki saatlerde Türkçe destek için turkishsupport@hostgator.com e-mail adresine “Turkish Support” başlığı ile e-mail atıp ticket şeklinde destek alabilirsiniz. Türkçe destek 24 saat olmadığı icin chat hizmeti dışındaki ticket sistemi ile alınan yardımlar en yakın zamanda cevaplanıyor.
  • Tek hostinge sınırsız DOMAIN, sınırsız SUBDOMAIN, sınırsız MAIL ADRESİ ekleyebileceksiniz. Her domain için ayrı hosting firmasına para ödemenize gerek kalmayacak..
  • WebSite Builder (web site yapıcı) ile dilerseniz profesyonel görünümlü, kurumsal bir site yapabilirsiniz. (Ben size WordPress tavsiye edeceğim.)
  • Tek tıklama ile sadece 30 saniye içinde WordPress kurabilirsiniz. Aynı şekilde Joomla , Forum gibi hizmetlerini de kurabilirsiniz.

6 thoughts to “Affiliate Blog Yazarlığında Hosting Seçmenin Önemi”

  1. Hostagor' u özelliklle tavsiye ediyorum. Çünkü bklog yazarlığında sitenizin barındırılacağı alanın kaliteli olması sonradan sıklıntı çekmenizi önler.

  2. Geri bildirim: Cpanel Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir