Google Adsense ile Sitenizden Para Kazanmak!

adsenseMerhaba arkadaşlar;

Sizlere internetten en güvenilir para kazanma yöntemlerini birer birer yazıyorum. Bu yazımda yine internetten para kazanma konusunda en güvenilir yöntemlerden biri olan Adsense ile para kazanmaktan bahsedeceğim.

Adsense Nedir?

Google AdSense; webmasterlerin içerik sayfalarında konuyla ilgili Google reklamları göstermesi ve para kazanmasının hızlı ve kolay bir yoludur. Üyelik ücretsizdir ve Google sitenizdeki veya arama sonuç sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar.

Peki Adsense’den Nasıl Para Kazanırım?

Öncelikle bir web sitenizin olması lazım. Tabi bu siteninde Adsense politakalarına uyması lazım. Sonrasında ise yapmanız gereken web siteniz ve kişisel bilgileriniz ile Google Adsense programına başvurmak. Birkaç günlük bir incelemeden sonra eğer web siteniz program koşullarına aykırı değilse Adsense hesabınız aktif hale getiriliyor. Bundan sonra Adsense’nin size vereceği HTML kodunu web sayfalarınıza yerleştirerek sitenizde reklamların görüntülenmesini sağlıyorsunuz. Reklamlar sayfanın içeriğine göre Adsense tarafından otomatik olarak oluşturuluyor. Sonrasında ise sitenize gelen ziyaretçileriniz reklamlara tıklayarak para kazanmaya başlıyorsunuz.

Tıklama Başına Ne Kadar Kazanırım?

Reklamlara her tıklandığında elde edeceğiniz kazanç 0,02$ ile 1,00$ hatta daha fazlası da olabiliyor. Bu tamamen sitenizin içeriğine ve reklam verenin belirlediği ücrete göre değişiyor.

Adsense’de Nelere Dikkat Etmeliyim?

Adsense’nin sitesindeki politikaları okuyup onlara uymanız yeterli olacak. Bir de kesinlikle hile yapmayın.

Adsense ile ayda 100$ ile 1000$ kazanan bir çok site sahibi var. Tabi bir çok kişi de bu işe acelece başlayıp yılda 100 $ anca kazanıyorlar. Burada önemli olan reklam performansınızı artırmanız. Tabi bunun içinde adsense hakkında bilgi sahibi olmanız şart. Bu konuda size yardımcı olacak bir kaynak olan Adsense Canavarı (nedir) ile sizde önemli kazançlar elde edebilirsiniz. Adsense Canavarı kitabından sonraki yazılarımda bahsedeceğim.

5 thoughts to “Google Adsense ile Sitenizden Para Kazanmak!”

  1. Adsense ile para kazanmak için ya çok iyi bir hizmet verip reklama tıklatacaksın yada tuzaklı reklam koyacaksın bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir