E-Kitap Satışları Normal Kitap Satışlarını Geçti!

E-Kitap Satışları Normal Kitap Satışlarını Geçti!

ekitap satışları

Artık bilgi çağındayız. Zaman hepimiz için çok önemli. Bu yüzden bilgiye en kısa yoldan erişmek istiyoruz. Geldiğimiz noktada da teknoloji, hayatımızda her geçen gün daha fazla yer kaplıyor. Başlığımızdan da anlaşıldığı üzere bir teknoloji harikası olan e-kitaplar normal kitap satışlarını geçerek bir ilke imza attı. Aslında bu beklenen bir gelişmeydi. Ancak Amazon CEO’su yaptığı basın açıklamasında e-kitap satışlarında bu kadar hızlı bir gelişme beklemediklerini söyledi. Ne yalan söyleyim ben de e-kitapların bu kadar tutacağını beklemiyordum. Ülkemizde internet 2000’li yılların başlarında yaygınlaştığından diğer ülkelere göre internette olduğu gibi e-kitap satışlarında da çok gerideyiz. Ama önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde e-kitap satışlarında çok büyük bir sıçrama yapacağımıza eminim.

Başbakan Erdoğan'dan e-kitap müjdesi

Önümüzdeki dönemde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, okullarda e-kitap döneminin başlayacağını ve her öğrenciye ücretsiz e-kitap okuyucu dağıtılacağını müjdeledi. İnanıyorum ki bu gelişmeyle birlikte e-kitap piyasası da ülkemizde gelişecek ve e-kitap satışları artacaktır.

İnternetten para kazanma yollarından biri olan e-kitap satışları bir çok genç yazarlarımız ve şairlerimiz için de büyük bir avantaj olacaktır. Peki e-kitap nasıl hazırlanır ve e-kitap satışları nasıl yapılır diye soracak olursanız, daha önceki yazım olan “Digital Ürün Nedir? Digital Ürünle Nasıl Para Kazanılır?” başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

Gelen Aramalar: kitap satışı nasıl yapılır,e-kitap,internetten kitap satışı nasıl yapılır,e kitap

One thought to “E-Kitap Satışları Normal Kitap Satışlarını Geçti!”

  1. Ülkemizde yeni çıkan dijital ürünlere gösterilen ilginin ne kadar yüksek olduğunu da hesaba katarsak, E-kitaplar tahmininizden daha kısa sürede zirve yapabilir.:)Böyle önemli ve güncel bir konuda farkındalık sağladığınız için çok teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir