Dijital Ürün Nedir? Digital Ürünle Nasıl Para Kazanılır?

ekitapla kazanç rehberiMerhaba arkadaşlar;

Bu yazımda sizlere yeni ve farklı bir ürün tanıtmak istiyorum. Ürünün adı E-kitapla Kazanç Rehberi  Bu kitaptaki bilgilerle uzman olduğunuz bir konu üzerine e-kitap yazıp internetten pazarlayarak para kazanabilirsiniz. E-kitapla Kazanç Rehberi  ürününden bahsetmeden önce dijital ürünler hakkında bilgi vermek istiyorum.

Dijital Ürün Nedir?

Dijital Ürün; video, E-Kitap, Resimli Eğitimler, Sesli Eğitimler gibi sanal ortamdan indirilebilen %100 kazanç getiren ve hiç bir masrafı olmayan ürünlerdir. Örneğin; XTicaret (üye ol) sitesinde bulunan para kazanma ürünleri digital ürünlerdir. Teknoloji sürekli gelişiyor. Bundan 5-10 yıl öncesinde kitaplar kağıtlara basılıp üretiliyordu. Son zamanlarda ise hem çevre bilincinin artması hem de masrafları azaltmak adına e-kitap sistemi geliştirildi. Günümüzde gazete, dergi ve kitapları internet üzerinden e-kitap şeklinde alıp okuyabiliyoruz. Bundan birkaç yıl sonra da yeni nesil öğrenciler, ders kitaplarını çantalarında taşımak yerine sadece tablet pc ile bu kitapları yanlarında bulunduracaklar. (Ülkemizde pilot uygulama olarak birkaç okulda bu uygulamaya geçildi.)

Dijital Ürünlerin Avantajları Nelerdir?

 • Dijital ürün oluşturmak masrafsızdır: Dijital ürünlerin hazırlık aşamasında herhangi bir maliyeti yoktur. Sadece tanıtım (tanıtım sitesi kurma) ve satış aşamasında (satış komisyonu) ufak bir masrafı olacaktır.
 • Dijital ürünlere talep artmaktadır. Teknolojinin gelişimi ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte e-ticaret pazarı sürekli büyümektedir. Ayrıca yeni nesil internetle çok fazla iç içe. Bu da dijital ürünlere olan ilginin sürekli büyümesini sağlıyor.
 • Dijital ürünleri pazarlamak çok kolaydır. İnternet sayesinde büyük bir kitleye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Büyük firmalar bile internet pazarlamacığına yönelerek kazançlarını katlıyorlar. Ayrıca satış ortaklığı sistemi sayesinde ürününüzü kısa sürede büyük kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Hangi Konular Üzerine Dijital Ürün Yapılabilir?

Arkadaşlar; herkesin kendine has özellikleri vardır. Burada dikkat edilecek nokta uzman olduğunuz bir konu seçmeniz. Kimisi yemek yapmayı iyi bilir o konu üzerine kitap hazırlar kimisi de uzman olduğu pc programının eğitim videolarını çekerek dijital ürün hazırlar. Sizde en iyi yaptığınız bir konu üzerine dijital ürün hazırlayarak bundan para kazanabilirsiniz. Size Kazanç Sistemi Eğitim Setinin yazarı olan Çağatay Berker’in (kimdir) bu konu üzerine verdiği örneği aynen yazıyorum:

1 sene önce bir arkadaşım araba modifiyesi ile ilgili bir ürün hazırladı. Bu ürünü ingilizceye çevirip yurtdışına pazarlamaya karar verdi. Tam 2 ayda 19 bin $ kazandı. Evet bu rakam gerçekten inanılmaz gerçekten !!!

E-Kitapla Kazanç Rehberi Nedir ve İçeriğinde Neler Var?

E-Kitapla Kazanç Rehberi, okuyucuya satış odaklı e-kitap hazırlamak ve bu e-kitabı internet ortamında rahatça satabilmek ile ilgili değerli bilgiler veren bir dijital kitaptır. Aşağıdaki başlıkları içerir:

 • E-kitap nedir?
 • E-kitap nasıl hazırlanır?
 • İyi bir e-kitap yazmak için ipuçları
 • E-kitabı zenginleştirmek
 • Format değişikliğini yapmak
 • E-kitabın satışı
 • İnternet sitesi oluşturmak
 • Satış hacmini arttırmak
 • Müşteri ilişkileri
 • Profesyonellik
 • Kitap Güvenliği
 • Satış Ortaklığı püf noktaları (*BONUS)
 • Sürekli Günceleme ve İletişim (*BONUS)

Kitabın yazarı olan Murat Demirağ  ile iletişime geçip daha detaylı bilgi alma fırsatım oldu. Gerçekten kendisi bu konuda uzman ve bilgili. E-Kitapla Kazanç Rehberi  kendi dijital ürününü hazırlamak isteyenler için çok güzel ve önemli bir kaynak.

E-KİTAPLA KAZANÇ REHBERİ

SATIŞTAN KALDIRILMIŞTIR.

Gelen Aramalar: dijital urunler,dijital ürün nedir,dijital ürün,dijital satış nedir

17 thoughts to “Dijital Ürün Nedir? Digital Ürünle Nasıl Para Kazanılır?”

 1. Merhabalar,

  Evet, gerçekten güzel bir makale. Ali Bey’i tebrik ederim. E-Kitapla Kazanç Rehberi’nin yazarı olarak şu kadarını söyleyebilirim ki bu yazı gerek özgünlüğüyle, gerekse verdiği naçizane tavsiyelerle olmasını istediğim gibi bir tanıtım imajı yaratmış.

  Elinize sağlık.

  Murat DEMİRAĞ
  E-Kitapla Kazanç Rehberi Yazarı

  info@ekitaplakazancrehberi.com

 2. kitap güzel görünüyor almayı düşünüyorum. Kitabın yazarını da burada görmek beni memnun etti. Murat beye sormak istediğim bir soru var. Satış sayfaları için hazır şablonlar mı mevcut?

  1. Merhaba Kemal Bey,

   Öncelikle kitabıma gösterdiğiniz ilgi ve güzel yorumunuz için teşekkür ederim. E-Kitapla Kazanç Rehberi’nde hazır satış şablonları mevcut değil. Bu konuyu çok düşündüm, ancak her bir sitenin kendine özgü olabilmesi adına şablon sunmamaya karar verdim.

   Bence satışın yapıldığı platform bir “satış şablonu” değil, tamamıyla bir internet sitesi olmalı. Ürünümün internet sitesini görmüşsünüzdür. Okurlarımın da klasik bir satış sitesine değil, tam tekmil bir internet sitesine sahip olmasını istedim ve bunu tavsiye ettim.

   Bu nedenle E-Kitapla Kazanç Rehberi’nde anlatılan internet sitesi oluşturmak bölümünde, hazır internet sitesi hazırlanabilecek (yaratıcılığınıza bırakarak) internet siteleri önerdim. Bunlardan biri de zaten ürünümün sitesinin hazırlandığı servis.

   Kısacası yaratıcı olabilmek için, okurun kendi sitesini dizayn etmesini, artık klişe satış sitelerinin bir adım ötesine geçebilmek için şablon önermedim.

   Saygılarımla

   Murat DEMİRAĞ
   info@ekitaplakazancrehberi.com

 3. Site gerçekten çok sade ve karışık değil. Ali bey ve Murat beye bende bir soru sormak istiyorum. Türkiye pazarının fazla geniş olmadığını düşünüyorum. Hazırladığım ürünü ingilizceye nasıl çevirip nerede satışa sunabilirim. Ben ingilizce bilmiyorum. Ancak Ali bey verdiğiniz örnek mantığıma yattı. Murat bey bu konuda sadece Türkçe olarak mı destek veriyor yoksa ingilizce site hazırlamada da yardımcı oluyor mu? Teşekkürler..

  1. Çağla Hanım ufak bir meblağ karşılığı yazılarınızı çeviren kişiler mevcut. Onlara çevirtebilir ve clickbank gibi yabancı affiliate sitelerinde pazarlayabilirsiniz.

  2. Merhabalar,

   Yorumunuz için teşekkür ederim Çağla Hanım. Sizden gelen güzel yorumlar motivasyonumu daha da arttırıyor…

   Ali Bey’in de dediği gibi yazılarınızı tercüme ettirebilirsiniz, hem de cüzi bir ücret karşılığında.

   Profesyonel İngilizcem ( Ortaokul, Lise, Lisans ve Yüksek Lisans sürecinde ve buradaki tüm tez ve projelerimi İngilizce olarak hazırladım) olduğu için sizlere İngilizce internet sitesi hazırlama konusunda zevkle destek sunabilirim. Seve seve yardımcı olurum, bu konuda lütfen içiniz rahat olsun.

   Ve yine sayın Ali Yücel’in de dediği gibi, kitabınızı ve internet sitenizi hazırladıktan sonra da ClickBank vasıtasıyla e-kitabınızı satabilirsiniz. Ancak unutmayın ki yurtdışında rekabet çok daha fazla. Eğer bu ilk e-kitabınız olacaksa öncelikle Türkiye’de biraz tecrübe kazanmanızı tavsiye ederim. Tabiki karar yine size ait.

   Saygılarımla

   Murat DEMİRAĞ
   info@ekitaplakazancrehberi.com

 4. dijital ürünle paraza kaznılmayacağını düşünüyordum 3 ay önce limdi bakyırum herkes dijital ürün alıyor. demekki bu işte iyi para var 🙂

 5. Hala üzerinde çalıştığım, normal kitap şeklinde yayımlamayı düşündüğüm bir kitap yazıyordum. Ali Bey’in yazısını okuduğumda, kitabımı e-kitap şeklinde hazırlamaya karar verdim. Murat Bey’in E-Kitapla Kazanç Rehberi’ni alıp okuduğumda kitabımı nasıl e-kitap haline getirebileceğimi ve satışını nasıl yapabileceğimi ayrıntılı bir şekilde öğrendim. Ayrıca Murat Bey, takıldığımız konularda yardım da ediyor. Bu şekilde matbaayla, baskıyla, masrafla ve gereksiz bir sürü formaliteyle uğraşmak zorunda da kalmayacağım. :)Güvenilir, açık ve açıklayıcı yazıları için Ali Bey’e, hazırladığı harika rehber içinse Murat Bey’e buradan teşekkürlerimi gönderiyorum. 🙂

 6. matbaayı bulan ne iyi etmiş. günümüz teknolojisi ile yeni bir sektör oluşmuş teşekkürlerimizi bir borç biliriz. saygıyla anıyoruz…

 7. rehber ile ilgili bilgileriniz okuduk,emeğinize sağlık,çok faydalı olmuş,ürünü almadım ancak alınca inceliyecem,bende benzer ürünler üzerine makaleler yazıyorum fırsatınız olursa incelerseniz seviniriz.başarılar

 8. ilk önce makaleyi yazan arkadaşı tebrik etmek istiyorum gerçekten çok özgün ve güzel bir yazı bende bir satış ortağı temsilcisiyim burada sitemin adını vermiyorum herkese saygı özellikle emeğe saygı ama şunu söylemek istiyorum arkadaşlar bu eğitim seti gerçekten şahane almanızı tavsiye ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir