Clickbank Nedir?

Clickbank Nedir?

Clickbank
Clickbank Nedir?

Merhaba arkadaşlar;

Clickbank, bir internet affiliate ağıdır. Affiliate Ağları ise binlerce affiliate ürünleri tek bir çatı altında toplayan havuz sistemleridir. Bu affiliate ağları sayesinde bir sürü affiliate programına tek tek kayıt olma derdinden kurtuluyoruz. Clickbank bu affiliate ağları içerisinde en meşhur en güvenilir ve en çok ürün seçeneği sunan sistemdir.

Peki Clickbank’ın Avantajları neler?

 • Clickbank basit ve ücretsiz bir sistemdir.
 • Clickbank binlerce yüksek kalitede affiliate ürünü pazarlamak için sana pek çok fırsat sunar.
 • Clickbanka üye bir çok insan var, yani güvenilir bir sistemden bahsediyoruz.
 • Clickbank ile oldukça yüksek komisyon alırsın. (%50‟den fazla, hatta %75 oranına kadar)
 • Affiliate linkleri almak oldukça basittir.
 • Durum raporları gerçek zaman içinde ve 7/24 kontrol edilebilir.
 • Clickbank her iki haftada bir komisyon çekini gönderir.

Clickbank dışında katilabileceğin bir çok affiliate ağı mevcut. Ben affiliate marketing sistemini anlatırken bu yazımda Clickbank’tan örnek verdim. Bu yazımda da X Ticaret’ten bahsettim. Ancak aynı sistemi diğer affiliate ağlarında da (Plimus, CJ.com, Paydot.com vb) uygulayabilirsin. Clickbank dışında da bir çok internet sitesi mevcut. Sistemi kavradıktan sonra diğer seçenekleri de araştırmanızı öneririm. Öncelikle siz Türkçe affiliate ağı olan X Ticaret ağından bu yöntemi uygulamaya başlayın.

Gelen Aramalar: click bank,clikbank

14 thoughts to “Clickbank Nedir?”

 1. ali bey iyi günler.nette birkaç reklam alan siteler var.bunlar bizlere adwords ve clickbank ile ilgili reklam yayınlamakla yardımcı olurlarmı.

  1. Aslı Hanım bu tür siteler pahalı bir şekilde reklam alıyorlar. Ayrıca geri dönüşümü de pek mümkün olmuyor. Sizin için önemli olan odaklı ziyaretçi. O yüzden adwordsta anahtar kelimelerinize mümkün olduğunca özen gösterin. İnanın tek odaklı anahtar kelimeyle birçok satış yapabilirsiniz.

 2. Clickbank benim ilk kullandığım site. İlk göz ağrım diyebilirm. Benim gözümde ilk 3 te 🙂

 3. clickbank güvenilir ama ingilizce ister istemez lazım xticaret yerli malı bence daha iyi ama buda ingilizce bilenler için önemli 🙂

 4. merhaba ben clickbank ‘e uyeyim link ‘i bulmaya kadar herşeyi yapabiliyorum fakat bu link ile ne yapacağım illa sitemi kurmam gerek ne yapmam gerekiyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir