Artık Bizim de Clickbank Ağımız Var Hem de Milli:X-Ticaret

Artık Bizim de Clickbank Ağımız Var Hem de Milli:X-Ticaret

X-Ticaret
X-ticaret'e kayıt olun.

Merhaba arkadaşlar;

Sizlere affiliate marketing sisteminin milli ayağı olan X-Ticaret (incele) ağı hakkında bilgiler vereceğim. Affiliate marketing yöntemini kullananlar clickbank ağına kayıt olup kazanç getirecek ürünler arardı. Ve büyük uğraşlar sonucunda bulduğu ürünün satış ortağı olurlardı. Tabi yabancı dil bilmeyenler için bu süreç daha zordu. Bunu gören Musa Erdoğmuş (kimdir?) Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek satış ortaklığı ağı olan X-Ticaret (Kayıt) sistemini biz Türk satış ortakların hizmetine sunmuştur. Kendisine bu hizmeti için çok teşekkür ederim.

Sizde affiliate marketing sistemine dahil olup kazanmak istiyorsanız bu işe öncelikle Türkiye’de  X-Ticaret ile başlamalısınız. Çünkü bu işin ayrıntılarını kendi dilimizde ve kendi sistemlerimizde iyi kavrayıp yurtdışında rekabete ancak öyle atılabilirsiniz. Direk yabancı dil bilmeden Clickbank ağından başlamakla kendinizi büyük bir rekabetin içine atmış olursunuz. Bu da az kazanç çok masraf demektir. Tabi ki piyasadaki ürünlerle Clickbank’tan para kazanabilirsiniz ama öncelikli alanınızın Türkiye ile kısıtlı olmasını öneririm.

X-Ticaret tamamen yasal ve güvenilirdir. Yeni bir sistem olduğu için ürün çeşitliliği şu an için fazla değil ancak ilerleyen zamanlarda genişleyeceğinden emin olabilirsiniz. Clickbank’a göre yeni bir sistem olduğundan eksiklikleri var ama zamanla bu eksiklikler giderilir. Benim için şu anda tek eksiklik satış ortaklarına yapılan ödeme şeklidir. X ticaret kazanılan komisyonları (minimum ödeme 50TL) ayda 2 kez ve sadece Türkiye İş Bankası hesabına ödeme yapıyor.

X-Ticaret ilk kurulduğunda ücretsiz üyelikle bu işe başlıyordunuz. Ama sonradan bu iş ciddi yapılsın diye kayıt olduktan sonra hesabınızın aktif olması için standart üyelik 20 TL yapıldı. Şimdi ise satış ortakları için pro üyelik seçeneği de çok yakın zamanda hizmete sunulacak. Bu hizmet sunulduğunda X ticaret için bir yazı daha yazacağım. X ticaretin çalışma mantığı ziyaretçi satış ortaklığı yaptığınız ürünün linkine tıklıyor. Bu tıklamada ziyaretçinin ip adresi kayıt altına alınır ve internet tarayıcısına cookies ve çerez olarak yerleşir. (Bu sayede ziyaretçi ürünü sonradan satın alsa bile sizin satış linkinizle girdiğinden satış sizin adınıza gerçekleşir.) Ziyaretçi ürün sayfasını inceler ve satın almaya karar verir. Ürünü satın aldığında ise bu satış sizin adınıza kayıtlı olarak geçer ve bu satıştan komisyon alırsınız. Uygulama bu kadar basit aslında. Sizde X-Ticaret ağında kazanmaya başlamak istiyorsanız hemen kayıt olun.

X-TİCARET’E ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYIN.

6 thoughts to “Artık Bizim de Clickbank Ağımız Var Hem de Milli:X-Ticaret”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir