Affiliate Marketing Sisteminde Avcı Yöntemi ile Para Kazanmak

avcıMerhaba arkadaşlar;

Affiliate marketing sistemini avcı veya çiftçi yöntemlerini kullanarak iki yolla yapabilirsiniz. Peki nedir bu avcı ve çiftçi yöntemleri? Bu yazımda sizlere avcı yöntemini hakkında bilgi verip avantaj ve dezavantajlarından bahsedeceğim. Bu yazımı okuyup avcı yöntemini kendisine uygun gören arkadaşlar avcı yöntemlerini deneyebilir. Ama avcı yöntemi kendisine uygun olmayan arkadaşlar ise sonraki yazımda bahsedilecek çiftçi yöntemini beklesinler. 😉

Affiliate Marketing Sisteminde Avcı Yöntemi ile Para Kazanmak

Daha önceki yazılarımda; sizlere internetten para kazanma yöntemlerini anlatmış ve en fazla kazandıran yöntem olan affiliate marketing sistemini önermiştim. Affiliate marketing sisteminde avcı yöntemini seçenler kısaca şu adımları uygularlar:

1. Clickbank, Plimus veya XTicaret gibi affiliate ağlarından çok satacağını düşündüğü bir ürün bakarlar.
2. Ürünü satış sayfasını, arama oranlarını analiz edip ve satabileceğine karar verirler.
3. Bütçelerini belirleyip bir Google Adwords, Yahoo, Bitvertiser gibi firmalarda reklam kampanyası başlatırlar.
4. Her 20 TL reklam maliyeti ile 1 ürün satıp 30 TL kazanırlarsa reklamlarına devam ederler. Veya reklamlara rağmen satış olmaz ve daha fazla bütçe ayırmaktan vazgeçip başka ürün denerler.

Bu deneyim bir “av denemesi” olmuştur. Gerçek hayatta da bir avcı avlanmaya gider ama her zaman eli dolu dönemez. İşte Affiliate Marketing sisteminde avcı  yöntemini uygulamak da aynen bu sonuçları doğurabilir. Bazen kazanıp, bazen zarar edebilirsiniz. Avcı yönteminin avantajı ise kısa bir sürede para kazandırmaya başlamasıdır.

Avcı olmak isteyenler ne yapmalılar?

Avcı olmak istiyorsanız ya deneme yanılma yoluna gidecek ya da tecrübeli avcılardan ders alacaksınız. Deneme yanılma yolu size zaman ve para kaybettirebilir. Çünkü bu işin ciddi kilit noktaları var. Avcı yöntemini tam öğrenmeden ve yardım almadan uygularsanız; ya yanlış reklam kampanyaları yapıp para kaybedersiniz ya da yasaklı ürün reklamlarını vererek banlanabilirsiniz.

Tecrübeli avcılardan bu yöntemi öğrenmek istiyorsanız size önerdiğim dersler:

Burada anlattığım avcı yöntemi size göre değil ise bir sonraki yazımda bahsedeceğim çiftçi yöntemini bekleyebilirsiniz.

8 thoughts to “Affiliate Marketing Sisteminde Avcı Yöntemi ile Para Kazanmak”

  1. ali bey google kazançlarıo kitabını aldım fakat banlanma korkusundan reklam veremiyorum bir web sitemizin olması gerekiyormu veya blog yeterlimi web sitesi olmazsa kesinlikle banlanıyormuyuz.

    1. Aslı hanım google reklam politikalarına aykırı olmayan ürünlerin rahatlıkla websitesi olmadan da reklamını verebilirsiniz. Ürünlerin review yani inceleme bloglarını açarak içeriğine seçtiğiniz ürüne ait özgün 5-10 yazı ekleyip reklamınızı bu blogunuza verebilirsiniz. Google’da para konulu ürünlerin yasak olduğunu unutmayın. Son olarak tam anlamadan harekete geçmeyin. Aklınıza takılanları Musa bey ya da bize sorabilirsiniz. Bol Kazançlar…

  2. Avcı olmak ile çiftçi olmak çok farklıdır. Size önerim çifttçi olmanızdır. Avcı anlık kazanca yöneltir. Çiftçi olmak bence en mantıklısı

  3. arkadaşlar avcı olmak nette kampanya düzenlemekten geçer cüzdanına güvenenlerin yöntemi

  4. çiftçi bizim gibiler için ama bu işte para oldugu görenler birden atılmadan ufak la büyük paylar alabiirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir