Adwords Reklam Verme (Resimli Anlatım)

google adwordsAdwords Reklam Verme

Merhaba arkadaşlar;

Adwords derslerimizde şimdi de Adwords reklam vermeyi anlatacağım. Resimlerde neler yapılması gerektiğini anlattım. Anahtar kelime kavramlarını bilmiyorsanız öncelikle sitemizdeki Affiliate Marketing için Anahtar Kelimelerin Önemi başlıklı yazımızı okumanızı öneririm. Adwords reklam verme konusunu resimli olarak basitçe anlatmaya çalıştım. Ancak herhangi bir şekilde sorularınız olursa yazı altına yorum yaparak bu sorularınızı sorabilirsiniz. Resimlerde bahsetmediğim birkaç detaydan şimdi bahsetmek istiyorum. Günlük bütçenizi 25,00TL ayarlayın dedim bu demek olmuyor ki her gün 25 TL harcayacak. O yüzden rakamlara takılmayın. Örnek verecek olursak tıklama başına maliyeti 0,25 TL ayarlarsanız günlük bütçe 25  tl olduğundan günlük reklamınıza 100 tıklama olur. Ancak hiç bir zaman günlük bütçenin tamamının harcandığını görmedim. O yüzden içiniz rahat olsun. Anahtar kelime kullanımında da genel kelimeler yerine odaklı kelimeleri kullanın. 200-300 tıklamada satış olmazsa reklamınız düzenleyin ya da başka bir ürüne reklam verin. Lafı daha fazla uzatmadan Adwords reklam verme adımlarını resimlere bakarak yapabilirsiniz.

adwords reklam
Adwords Reklam Verme-Birinci Adım

adwords reklam
Adwords Reklam Verme-İkinci Adım
adwords reklam
Adwords Reklam Verme-Üçüncü Adım
adwords reklam
Adwords Reklam Verme-Dördüncü Adım
adwords reklam
Adwords Reklam Verme-Beşinci Adım

 

Gelen Aramalar: adwords reklam verme resimli anlatım,adwords reklam verme,adwords,google reklam vermek,adwords reklam vermek

13 thoughts to “Adwords Reklam Verme (Resimli Anlatım)”

 1. Merhaba.Benim bi sorum olacak.Ben bir reklam hazırladım dediğiniz gibi ama ödeme yapmadığınız için reklamlarınız yayınlanmıyor diyor ve ben ödeme yi havale olarak seçtim ama citibank hesabı na yatırın diyor.ben alanyada yaşıyorum ve hangi bankaya gittiysem bu hesaba para yatıramadı benim ne yapmam gerekiyor.Acil bilgilendirir misiniz.Şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba. Citibank’a gidip Google Adwords’a EFT yapmak istediğinizi söyleyin. Yardımcı olurlar. Elinizde aldığınız Referans Numaranızla birlikte ödemenizi yapabilirsiniz. 24-48 saat içinde yolladığınız ödeme adwords bakiyenizde görülür. (Tavsiyem etkinleştirme ücreti+ kullanacağınız reklam bakiyesi olsun.) Adwords Referans Numarası verdiğinde Google Adwords’e bağlı banka Hesap no vs yanınızda kesinlikle bulundurun. Son olarak Citi Bank da hesabınız olma zorunluluğu yoktur.

 2. slm ali hocam…adwords reklamlarını çok güzel anlatmışsınız teşekkür ederim…ama kafama takılan mesela 20.00 ile 00.00 arasında 4 saatlik reklam vermek istiyorum bunu nerden ve nasıl ayarlayacam bilmiyorum rica etsem onuda anlatırmısınız?

  1. Merhaba Murat Bey;
   Yukarıdaki resimlerden üçüncü adımı dikkatlice incelerseniz Gelişmiş Ayarlar bölümünde Zaman Planlaması: Başlangıç Tarihi, bitiş tarihi, reklam yayını zaman planlaması kısmını göreceksiniz. Oraya tıklayınca istediğiniz zamanlarda reklam verebilirsiniz.

 3. sayın admin.. burda 25 tl demişssinz ben orayı anlamadım bu parayı biz cebimizden mi vercez.. nasıl olcak o iş ?? f

  1. Orada 25 TL örnek bir hesaplama için demiştim. Eğer kuponlu hesaptan actıysanız kupondan düşecek diğer türlü hesap açtıysanız siz hangi ödeme türünüzü seçtiyseniz öyle düşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir