Adwords Kuponu Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

google adwords

Adwords Kuponu

Merhaba arkadaşlar;

Adwords derslerine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Önceki Adwords dersimizde Google Adwords’e kayıt olmayı göstermiştik. Bu Adwords dersimizde ise Adwords hesabımızın faturalandırmasını ve Adwords kuponu eklemeyi göstereceğim. Anlatıma başlamadan önce hepinizin birer Adwords hesabı olduğunu varsayarak yazıma başlamaktayım. Eğer Adwords hesabınız yoksa Google Adwords Kayıt Olma (Resimli Anlatım) konusuna göz atarak Adwords hesabı açabilirsiniz.

Adwords kuponu; Google tarafından üretilen bir koddur. Google, reklam verenlere bu kuponu ücretsiz vererek bedava reklam yaptırır. Bunu yapmasının sebebi reklam verenleri kendisine çekmektir. Bizde Adwords kuponu ile reklamlarımızı ücretsiz yapabiliriz. Peki Adwords kuponunu nasıl bulacağız?

adwords-kuponAdwords kuponunu üç şekilde bulabilirsiniz. Bunlar:

  1. Cep telefonunuzun mesajlar bölümünde Google yazıp 5808’e göndererek 1 SMS karşılığında 80 TL’lik Adwords kuponu kazanabilirsiniz. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken nokta; her numara için tek Adwords kupon hakkı vardır.
  2. Buraya tıklayarak Adwords kupon formu sayfasındaki bilgileri doldurarak 80 TL’lik Adwords kuponu kazanabilirsiniz. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken nokta; website sahibi olmayanlar yararlanamazlar.
  3. Son olarak internet ortamında belli fiyatlar karşılığında 50$, 75$, 100$ ve 105$’lık ya da 100 TL’lik Adwords kuponu satın alabilirsiniz. Burada da dikkat etmeniz nokta güvenilir satıcılar bulmaktır.

Adwords kupon kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar:

  • Bir Adwords hesabında tek Adwords kuponu kullanılır.
  • Adwords hesabı açılış gününden itibaren 14 gün içinde Adwords kuponu kullanabilirsiniz. 15ci günde o hesapta Adwords kuponu kullanamazsınız.
  • Kuponlu hesaplarda tek bir ürüne reklam verebilirsiniz.

Artık Adwords hesabımızı faturalandırmaya ve Adwords kuponu eklemeye geçelim. Aşağıdaki adımları takip ederek Adwords kuponunuzu ekleyin. (Resimlerin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.)

 

adwords kupon
Adwords Kuponu Nasıl Kullanılır? - Birinci adım
adwords kupon
Adwords Kuponu Nasıl Kullanılır? - İkinci adım
adwords kupon
Adwords Kuponu Nasıl Kullanılır? - Üçüncü adım
adwords kupon
Adwords Kuponu Nasıl Kullanılır? - Dördüncü adım
adwords kupon
Adwords Kuponu Nasıl Kullanılır? - Beşinci adım
adwords kupon
Adwords Kuponu Nasıl Kullanılır? - Altıncı adım

Google Adwords Kayıt Olma (Resimli Anlatım)

Gördüğünüz gibi Adwords hesabı açmak kadar Adwords kuponu eklemekte çok kolay. Etkinleştirme ücreti kupondan kesilecektir. Yalnız burada size önerim kuponu girdikten birkaç gün sonra reklam veriniz. Bir sonraki Adwords dersimizde Adwords kampanyası ve Adwords reklamı açmayı göstereceğim.

Gelen Aramalar: adwords kupon,google adwords kuponu nasıl kullanılır,adwords kuponu nasıl kullanılır

9 thoughts to “Adwords Kuponu Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)”

  1. bu arada galiba benim için bu paylaşım çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook teşekkür ederim ali abi birtanesin

  2. dediklerinizi harfiyen yaptim ama promosyon kodunu girdikten sonra bakiyeyi görüntüleyen kısım acılmadı. ayrıca 150tl lik hediye kuponu kodu girdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir