10 Adımda Affiliate Marketing Yöntemine Başlayın.

10 Adımda Affiliate Marketing Yöntemine Başlayın.

Affiliate marketing


Merhaba arkadaşlar;

Affiliate marketing yöntemini basite indirgeyerek yapılacak işlemleri 10 adımda saydım.Bunlar;

 1. Clickbank (üye ol), Plimus (üye ol), X Ticaret (üye ol) gibi affiliate ağlarına üye olun.
 2. Bu affiliate ağlarından reklamını yapmak istediğiniz bir ürün seçin. (Size tavsiyem ürünün komisyonu %50 ve satış başına geliri 20$’dan aşağı olmasın.)
 3. Seçtiğiniz ürünü Alexa, Clickbank Analytics, CB-Trends ve Semrush sitelerinde analiz edin. (Özellikle Clickbank’tan ürün seçtiyseniz kesinlikle bu analizleri yapın.)
 4. Analiz sonunda karar verdiğiniz ürünün özel satış linkini alın.
 5. Ürün için Google Adwords’ta ya da blog kurarak reklamını yapın.
 6. Adwords’ta reklam yapcaksanız; Adwords’ üye olup etkili ve tamamen odaklı bir test kampanyası hazırlayın. (Bir kampanyada 2-3 tane reklam metni oluşturun.)
 7. Adwords’ta reklam masrafınızın bütçenizi aşmasını istemiyorsanız; Günlük Bütçenizi 10-20 TL arasında ve T.B.M. (Tıklama Başına Maliyetinizi ) 0,09-0,20 TL arasında ayarlayın.
 8. Adwords’ta 200 tıklamaya kadar test kampanyanızı izleyin. 200 tıklamada birkaç satış olursa T.B.M’nizi artırarak gerçek kampanyanızı yapın.Eğer satış olmadıysa başka ürün seçin.
 9. Blog ile ürünün reklamını yapacaksanız ücretli ya da ücretsiz blog kurun. (Burada önemli olan blogunuzun ürün içeriğiyle ilgili olmasıdır.)
 10. Kurduğunuz bloğa sosyal medyayı ve arama motorlarını kullanarak trafik çekin.

Adwords yöntemi kısa vadede internetten para kazanmak isteyenler için idealdir. Ama bu yöntemde seçtiğiniz ürünü ya satabilirsiniz ya satamazsınız. Bu dezavantajı var. Ama sattığınızda ise o tek ürünle maliyetinizi rahatlıkla karşılarsınız. Adwords ile affiliate marketing yöntemini uygulayacaksanız sizlere Kazanç Sistemi (indir) ve Google Kazançları (indir) ürünlerini kesinlikle öneririm. Blog kurarak affiliate marketing yöntemini uygulamak orta ve uzun vadede para kazanmak isteyenler için uygundur. (3-6 ay arası) Ancak blogtan para kazanmaya başladığınızda arkasının geleceğini de unutmayın. Bu yöntem için ise benim de içinde bulunduğum Teobook Eğitim Platformu’nu (sizde üye olun.) özellikle tavsiye ediyorum. Seçim sizin. 😉

7 thoughts to “10 Adımda Affiliate Marketing Yöntemine Başlayın.”

 1. Çok yararlı bir yazı olmuş. Bir kaç öneri ingilizceniz yoksa xticaeti öneririm. İngilizcem var derseniz plimus ve clickbank en iyidir. Bir teobook tabi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir